معرفی مدیر گروه:

 

دکتر کورس سامانیان (مدیر گروه مرمت اشیای فرهنگی و تاریخی)

آدرس ایمیل: k.samaninan@art.ac.ir

رزومه

 

 

 

درباره رشته:

گروه  مرمت اشیاء فرهنگی و تاریخی در دانشگاه هنر، در سال ۱۳۸۴ هجری شمسی و با همت اعضا هیات علمی و متخصصان این رشته مجددا راه اندازی گردید. (سابقه این رشته در دانشگاه هنر به سال ۱۳۵۵ همانطور که در معرفی دانشکده ارائه شده است باز میگردد.) 
این گروه هم اکنون در دانشکده ی حفاظت و مرمت در پردیس باغ ملی مستقر است، در رشته ی مرمت اشیاء فرهنگی و تاریخی دانشجویان در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری مشغول به تحصیل بوده و از امکانات آزمایشگاهی و کارگاه  تخصصی بهره می برند. آزمایشگاه تخصصی گروه مرمت اشیاء به عنوان آزمایشگاه حفاظت و مرمت (آزمایشگاه مرکزی) در دانشگاه هنر فعال می باشد و مجهز به دستگاه های پرکاربرد دانشجویان همچون دستگاه  طیف سنجی اسپکتروفوتومتر، دستگاه طیف سنجی مادون قرمز FTIR، دستگاه پرتابل فلوئورسانس پرتوی ایکس XRF ، میکروسکوپ های پلاریزان PLM ،  و دیگر دستگاه ها و تجهیزات مورد نیاز متخصصین این رشته است که همچنان در حال توسعه و تقویت امکانات خود می باشد.
از جمله دروس کارشناسی ارشد مرمت اشیا فرهنگی و تاریخی می توان به موارد زیر اشاره نمود:
علم مواد، آزمایشگاه مواد، روش های نوین حفاظت و مرمت، مرمت و سایر علوم، پروژه مرمت، فرآیند فرسایش، مدیریت در حفاظت و مرمت، سمینار،  روش تحقیق و سایر دروس مربوط به این رشته در برنامه مصوب.
دانشجویان در طی این دوره یک موضوع تخصصی را در حوزه حفاظت و مرمت اشیا انتخاب و با راهنمایی یکی از اعضای هیات علمی مرتبط در قالب یک پایان نامه کارشناسی ارشد انتخاب و پس از نگارش آن در یک جلسه حضوری در برابر داوران و اساتید و دانشجویان از آن دفاع میکنند.
گروه حفاظت و مرمت اشیاء با رویکرد حفاظت محور در دانشگاه هنر تلاش دارد ضمن ایجاد فضای آموزشی غنی، محملی پویا برای تعاملات و فعالیت های علمی و فرهنگی دانشجویی فراهم آورد که اشاره به فعالیت های نیکوکاری میراث معنوی و همچنین فعالیت های انجمن علمی- دانشجویی مرمت اشیاء و مطالعات موزه حکایت از آن دارد.
 با آرزوی موفقیت برای دانشجویانی که به تازگی به جمع ما پیوسته اند.
 
 
آدرس : تهران خیابان حافظ خیابان شهید سرهنگ سخایی بعد از تقاطع ۳۰ تیر شماره ۵۶
کد پستی : ۱۱۳۶۸۱۳۵۱۸
تلفن : ۵-۶۶۷۳۳۴۰۱
نمابر : ۶۶۷۲۸۰۰۰
کلیه حقوق متعلق به دانشگاه هنر می باشد. طراحی وب سایت : A.C.A Co .