تاریخچه شکل گیری طرح استعدادهای درخشان در کشور :
 
 شورای عالی انقلاب فرهنگی در تاریخ ۱۳۷۵/۵/۳۰ کلیات طرح شکوفا سازی و جذب  استعدادهای درخشان را تصویب کرد و پیرو آن آیین نامه تشکیل شورای هدایت استعدادهای درخشان در وزارت علوم تحقیقات و فناوری در تاریخ ۱۳۷۵/۲/۹ به تصویب رسید. این شورا در آموزش عالی برای تعیین سیاست ها و راهنمایی های عملیاتی و به اجرا در آوردن طرح های آزمایشی شکوفاسازی استعدادهای درخشان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی در تاریخ ۱۳۷۵/۱۲/۱۳ تشکیل گردید و اهداف خود را بدین شرح اعلام نمود :
توجه به تفاوت های فردی در جهت شکوفایی استعدادها و فراهم ساختن امکان آموزش بیشتر برای آن ها؛
فراهم سازی موجبات پرورش استعدادهای درخشان و کمک به پیشرفت علم و دانش کشور؛
ایجاد گرایش جاذبه برای استعدادهای برتر برای تحصیل در رشته های مورد نیاز؛
ایجاد زمینه مساعد برای ارتقای کیفیت آموزش و انجام پژوهش های بنیادی؛
کاهش دوران تحصیل از طریق حذف فاصله های زمانی بین مقاطع تحصیلی برای دانشجویان مستعد؛
وضع مقررات خاص و اصلاح آیین نامه ها و مقررات موجود. نظارت و پیگیری در اجرای بخش نامه ها و آیین نامه ها و چگونگی تخصیص هزینه اعتبارات مربوط؛
 
دفتر استعدادهای درخشان در دانشگاه هنر:
 
در راستای اجرای اهداف شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت علوم تحقیقات و فناوری و به منظور برقراری تسهیلات آموزشی، پژوهشی و رفاهی به دانشجویان ممتاز در دانشگاه ها و با توجه به حوزه آموزش عالی هنرکه بخش مهمی از سرمایه های هنری و فرهنگی کشور را تشکیل می دهند، دانشگاه هنر به عنوان مرجع آموزش عالی هنر در ایران علاوه بر رسالت آموزشی خود، همواره مأموریت کلان خود را در راستای ایفای نقش مناسب و متناسب در حوزه فرهنگ و هنر کشور می داند. مطمئناً یکی از مسیرهای دستیابی به چنین چشم اندازی که برآمده از احساس تعهد فرهنگی به فرهنگ و هنر ایران دارد، توجه به کارآمدی و برجستگی های علمی ( من‌جمله ذوق و استعدادهای هنری، تلاش مشهود در پژوهش های هنری و یا تولید آثار هنری قابل‌توجه، حضور پویا و فعال دانشجویان هنری در عرصه های بین المللی)، دانشجویان و دانش آموختگان خود است. ضمن آن که تربیت سرمایه های انسانی متعهد و متخصص و فراهم نمودن زمینه هدایت و شکوفایی نخبگان و استعدادهای برتر، یکی از مهم‌ترین راهبردهای ترسیم‌شده در اسناد بالادستی کشور مانند سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ و نقشه جامع علمی کشور است. دفتر استعدادهای درخشان در حوزه معاونت آموزشی در تاریخ ۱۳۸۷ بطور رسمی فعالیت خود را آغاز نموده و تا کنون فعالیت های را در این خصوص انجام داده است.
 
 
آدرس : تهران خیابان حافظ خیابان شهید سرهنگ سخایی بعد از تقاطع ۳۰ تیر شماره ۵۶
کد پستی : ۱۱۳۶۸۱۳۵۱۸
تلفن : ۵-۶۶۷۳۳۴۰۱
نمابر : ۶۶۷۲۸۰۰۰
کلیه حقوق متعلق به دانشگاه هنر می باشد. طراحی وب سایت : A.C.A Co .