چهارمین دوره «۱۰ روز با عکاسان ایران» با حضور استادان دانشگاه هنر

۲۳ دی ۱۳۹۴ | ۱۶:۰۲ کد : ۲۸۳ اخبار
تعداد بازدید:۳۵۰
چهارمین دوره «۱۰ روز با عکاسان ایران» با حضور استادان دانشگاه هنر

 

چهارمین دوره «۱۰ روز با عکاسان ایران» از شنبه۱۹ دی، با حضور تنی چند از استادان و اعضای هیأت علمی گروه عکاسی و سینمای دانشگاه هنر در حال برگزاری است. در این ۱۰ روز، هر روز یک کارگاه آموزشی و دو نشست تخصصی برگزار می شود. بخش نگاه شخصی و پخش فیلم از دیگر برنامه‌های این دوره است.
 
به گزارش روابط عمومی و به نقل از وبسایت انجمن عکاسان ایران چهارمین دوره «۱۰ روز با عکاسان ایران» کار خود را با سه نشست «مسائل و چالش‌های عکاسی تئاتر» با حضور ایرج راد و ابراهیم حسینی و «هنر و اقتصاد» و «بررسی آسیب‌شناسی آموزش عکاسی» (در مراکز علمی کابردی، دبیرستان‌های کار و دانش و مراکز آموزشی آزاد معتبر) آغاز کرد. نشست « هنر و اقتصاد» به مدیریت محمد‌مهدی رحیمیان و حضور دکتر غلامرضا خلیل‌ارجمندی و دکتر محمدرضا مریدی، ساعت ۱۶:۳۰ و نشست ویژه «بررسی آسیب شناسی آموزش عکاسی» به مدیریت دکتر محمد خدادادی مترجم‌زاده دبیر علمی این دوره از «۱۰روز با عکاسان ایران» و با حضور سید‌نیما پورحسینی، لیلا نورائی، نوشین وفادار و کتایون قدس‌راد ساعت ۱۸:۳۰ روز شنبه ۱۹ دی برگزار شد.
 
همچنین یکشنبه ۲۰ دی، از ساعت ۱۴:۳۰، نشست «گسترش عکس در جامعه» با حضور مدیران فرهنگی به مدیریت فرزاد هاشمی و با حضور علی مرادخانی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، امیر عبدالحسینی معاون هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و مجید رجبی‌معمار مدیرعامل خانه هنرمندان ایران و نشست ویژه «عکس به مثابه اثر هنری» به مدیریت نادر داوودی و با حضور مهدی وثوق‌نیا، بهنام صدیقی و مهرداد افسری برگزار شد.
 
عصر دوشنبه ۲۱ دی، «۱۰ روز با عکاسان ایران» در بخش اول از ساعت ۱۵، میزبان دو نشست «مطالعات معماری ایران در آینه عکس» با حضور دکتر فرهاد نظری و سعید محمودی ازناوه و نشست «کارکردهای علمی بناهای تاریخی» با حضور اصغر خدایی و رضا مرادی غیاث‌آبادی بود و در بخش دوم میزبان نشست ویژه «جامعه شناسی عکاسی» به مدیریت محمدمهدی رحیمیان و با حضور دکتر شهاب‌الدین عادل، دکتر محمدرضا مریدی و پروین طاعی بود.
 
چهارمین روز «۱۰ روز با عکاسان ایران»، سه شنبه ۲۲ دی، در بخش نخست با دو نشست «عکاسی/جنگ: خاک» با نگاهی به سرزمین در میانه من و دیگری و با حضور سیامک حاجی‌محمد و نشست «بررسی زندگی و آثار شهید هنرمند بهروز مرادی» با حضور جاسم غضبانپور و قاسمعلی فراست آغاز شد و با نشست ویژه «مفاهیم جدید عکاسی: امر روزمره، سلفی، اشتراک‌گذاری» به مدیریت آرش حمیدی و با حضور حامد کیا و سیامک حاجی‌محمدی، به کار خود پایان داد.
 
چهارشنبه ۲۳ دی(امروز)، از ساعت ۱۵:۳۰ نشست «بررسی چالش‌های تولید و انتشار عکس در مطبوعات» به مدیریت مرتضی فرج‌آبادی و با حضور حیدر رضایی، وحید سالمی و علی آقاربیع، در بخش اول و نشست ویژه «بررسی نقش عکس در عرصه‌های اجتماعی» به مدیریت ابراهیم صافی و با حضور ابراهیم حقیقی، سید مجتبی موسوی و عباس کوثری، در بخش دوم ساعت ۱۸:۳۰ برگزار خواهد شد.
 
چهارمین دوره «۱۰روز با عکاسان ایران» در ششمین روز کاری خود، پنجشنبه ۲۴ دی، از ساعت ۱۵، میزبان دو نشست «اقتصاد در عکاسی تبلیغاتی» با حضور سعید دستوری، فرهود حقی و ابراهیم صافی و نشست «شرایط داشتن یک استودیو تبلیغاتی» به مدیریت یدالله ولی‌زاده، نادر سماواتی و جلال سپهر و ساعت ۱۸:۳۰ در بخش دوم میزبان نشست ویژه «فرآیند آرشیوسازی عکس در سطح کلان» به مدیریت سید عباس میرهاشمی و با حضور حمیدرضا بانصیری از خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، دکتر علی ططری از مرکز اسناد مجلس و دکتر پروین صدر ثقه‌الاسلامی از مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان، خواهد بود.
 
عصر جمعه ۲۵ دی، در بخش نخست از ساعت۱۵ ، دو نشست «آیا سینما به عکاسی احتیاج دارد؟» با حضور رضا کیانیان و نشست «شاخصه‌های زیبایی شناسی در عکس فیلم» با حضور دکتر شهاب‌الدین عادل و در بخش دوم نشست ویژه «معیارهای زیبایی شناسی عکس» به مدیریت این هنرمند و پژوهشگر و با حضور دکتر محمد ضیمران، دکتر محمدرضا شریف‌زاده، دکتر مهدی مقیم نژاد و حسن خوبدل برگزار خواهد شد.
 
 
هشتمین روز «۱۰ روز با عکاسان ایران» در بخش نخست از ساعت ۱۵، دو نشست «اسپانسر و عکاسی» با حضور داریوش محمدخانی و نشست «فرآیند تولید کتاب عکاسی برای نشر:کتاب‌های متن» به مدیریت اسماعیل عباسی و با حضور نمایندگان انتشارت پرگار، مرکب سفید و بیدگل را برگزار می‌کند و در بخش دوم نشست ویژه «فرآیند تولید کتاب عکاسی برای نشر:کتاب‌های عکس» به مدیریت سیف‌الله صمدیان و با حضور نمایندگان انتشارات میردشتی، یساولی، آبان، نظر، دفاع مقدس و چند نشر خصوصی دیگر برگزار خواهد شد.
 
یکشنبه ۲۷ دی مراسم اختتامیه چهارمین دوره «۱۰ روز با عکاسان ایران» برگزار خواهد شد.
 
گفتنی است، در تمام روزهای برگزاری این رویداد، از ساعت ۱۰  صبح کارگاه‌های آموزشی در تالار استاد «شهناز» خانه هنرمندان ایران برگزار می شود.