نخستین جشنواره مردمی فیلم و عکس «چهلچراغ»

۲۴ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۷:۴۷ کد : ۳۶۶ اخبار
تعداد بازدید:۸۵۳
نخستین جشنواره مردمی فیلم و عکس «چهلچراغ»

 

درباره جشنواره:

جشنواره مردمی فیلم و عکس چهل‌چراغ، سر تعظیم هنرمندان ایران زمین است که بر آستان آسمانی حضرت خورشید، امام زیبایی‌ها، حضرت اباعبدالله الحسینعلیه السلام فرود آمده است.
این جشنواره با تمرکز بر زندگی نورانی و حیات جاودانی امام حسینعلیه السلام، می‌کوشد تا عصاره تلاش فرزانگان مسلمان این دوره از تاریخ جهان را به سایر جهانیان عرضه کند. جهانی که در آن قدرت و ابزار بیان هنری از گفتن، سرودن و ترسیم کردن فراتر رفته و نشان از بی‌نشان‌ها می‌دهد؛ فیلم، عکس، مستند، انیمیشن و ...
در بیکرانه حسینعلیه السلام می‌خندیم و می‌گرییم و شادیم که فرصت و رخصت غوطه خوردن در اقیانوس لایتناهی و متصل به عرش الهی نصیبمان شد.
اگر از ناممان بپرسید، خواهیم گفت ما مردمیم، همان‌ها که هر جا پرچم هئیتی بالا رود، می‌آیند و می‌مانند؛ همه هستیم . از عاشق مردمانی که از خلوت عشق و اشکشان، جز خدا، خبر ندارد گرفته تا مشاهیر و هنرمندانی که پیران عُزلت نشین و فراموش‌کار هم می‌شناسندشان... آری جشنواره‌ی مردمی، بی‌هیچ وابستگی به سازمان و نهاد دولتی و نیمه دولتی... ما مردمیم...
جشنواره مردمی فیلم و عکس چهل‌چراغ، جشنواره‌ای است برای وحدت و همدلی و همزبانی با هر دیدگاه، سلیقه و جناح، با هر قوم و نژاد، با هر مذهب، حتی با هر دین، حتی با هر مرام انسانی...
خداوند خون خود را در شریان فطرت انسان‌ها جاری کرده؛ این ثارالله در فطرت همه انسان‌ها روان است و از جوشش این خون در بین ما اهالی این کره خاکی، چنین سروهای سرفرازی تا به عرش قد کشیده‌اند که هزاران بار برای این رشادت شاکریم و به خود می‌بالیم.
و زیر لب در غم و شادی، در محرم و شعبان، در عرفه و لیله القدر، در صبح و شام، زمزمه می‌کنیم یا حسین...
 
 
مقررات عمومی جشنواره:
 
مهلت ارسال آثار تا ۲۵ اسفندماه ۹۴ می باشد.
 
شرکت افراد حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای فیلمساز در این مسابقه بلامانع است.
 
هیچ محدودیتی در تعداد آثار ارسالی متقاضی شرکت در جشنواره وجود ندارد.
 
مسئولیت حقوقی آثار بر عهده امضاکننده فرم درخواست شرکت در جشنواره است.
 
برای شرکت در بخش حرفه‌ای می‌بایست نسخه اصلی فیلم به همراه نسخه کپی DVD جهت بازبینی هیئت انتخاب ارایه شود.
 
مشخصات کامل فیلم و فیلمساز به طور کامل بر روی نسخه ارسالی هر فیلم پیوست شود.
 
مشخصات کامل عکس، مجموعه عکس، فیلمنامه و فیلمنامه‌نویس به طور کامل بر روی نسخه ارسالی هر اثر پیوست شود.
 
پس از انتخاب آثار توسط هیات انتخاب، امکان خارج کردن آنها از برنامه وجود ندارد.
 
برای شرکت در جشنواره لازم است ابتدا براساس مقررات جشنواره فرم درخواست شرکت توسط متقاضیان تکمیل شده و کد رهگیری از سایت جشنواره به نشانی www.chehelcheragh.ir دریافت شود.
 
متقاضیانی که موارد درخواست شده در فرم تقاضای شرکت و مقررات جشنواره را در موعد مقرر تکمیل و ارائه نکنند، از بررسی در هیئت انتخاب کنار گذاشته خواهند شد.
 
مسئولیت عدم ارائه صحیح مطالب و اطلاعات خواسته شده متوجه متقاضی شرکت در جشنواره است.
 
ستاد برگزاری مجاز است حداکثر ۳ تا ۵ دقیقه از آثار شرکت کننده در جشنواره در برنامه‌های تلویزیونی به منظور تبلیغ و اطلاع‌رسانی به نمایش درآورد.
 
دبیرخانه جشنواره در قبال آسیب‌های احتمالی ناشی از ارسال نامطلوب آثار از جانب شرکت‌کنندگان هیچ مسئولیتی ندارد.
 
امضاء و تحویل فرم درخواست شرکت در جشنواره به دبیرخانه به منزله پذیرش کامل مقررات و آیین نامه جشنواره است و تصمیم‌گیری نهایی در مورد نکات پیش بینی نشده بر عهده ستاد برگزاری جشنواره خواهد بود.
 
 
نخستین جشنواره مردمی فیلم و عکس «چهلچراغ» از ۲۰ تا ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ همزمان با اعیاد شعبانیه در تهران برگزار می شود.